Head Banner
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Endüstriyel Su Arıtma » Boş Tanklar & Ekipmanları » WCY FRP Tanklar

WCY 30×72 FRP Tank

Stok Kodu

WCY.30×72

Markası

wcy
İndirimli
Kargo Bedava
% 13 İndirim
Piyasa Fiyatı
:
44,949.87TL
:
39,198.60TL
KDV Dahil
Havale Fiyatı
:
37,238.67 TL
Tek Çekim Fiyatı
:
39,198.60TL
Döviz Karşılığı
:
1,220.00USD
Stok 50+
Ad.
 • Ürün Özellikleri
 • Ürün Yorumları
 • Kargo ve Ödeme

Wcy 30×72 Frp Tankı :Kum filtreleri, Aktif karbon filtreleri, su yumuşatma sistemlerinde kullanılan FRP tanklar, Son derece ekonomik tanklar tipleridir. Dikişsiz yekpare yüksek yogunluklu polietilen bir iç gövde ve epoksi reçine ile güçlendirilmiş fiberglas dış sargıdan oluşmaktadır. Şişirme yöntemi ileüretilen gıdaya uygun iç gövde sızdırmazlıgı sağlarken yüksek mukavemetli fiberglas sargı basınca karşı dayanım sağlar. Dişli-Üst Açıklıklı.

WCY 30×72 FRP Tank Özellikleri

 • Üst Açıklık: 4″ dişli ve 6″ FLG seçeneği mevuttur
 • Alt Açıklık: 6″ FLG
 • Çap: 775 mm
 • Tank Ayaksız Yüksekliği: 1800 mm
 • Tank Ayaklı Yüksekliği: 2045 mm
 • Tank Kapasitesi: 740 Litre
 • Yüzey Kaplama: FRP
 • Boyutlar: 750×1800 mm – 30×72 inc
 • Maksimum Çalışma Basıncı: 150 psi (10.5 kgf/cm2)
 • Maksimum Çalışma Sıcaklığı: 120F(49°C)

WCY FRP Genel Tank Özellikleri

 • Damar çapına karşılık gelen 0.150″ (3.8mm) ile 0.300″ (7.6mm) arasında mevcut astar duvar kalınlığı,
 • 72″ çapa ve 94″ yüksekliğe kadar tam basınçlı kap seçeneği
 • 18″ ila 36″ arası tanklar için Üst ve Alt açıklıklar mevcuttur
 • Maksimum Çalışma Basıncı: 150 psi (10.5 kgf/cm2)
 • Maksimum Çalışma Sıcaklığı: 120F(49°C)

WCY FRP Tank Kullanımı & Dikkat Edilmesi Gerekenler

WCY’in basınçlı tanklarıı, özel boyutlu kartonlarla korunmaktadır. Tüm basınçlı tanklar kartona dikey olarak yerleştirilmiştir. Kayışları keserek ve kartonu çıkararak basınçlı tankı çıkarın. Kartonu çıkarmak için kartonun üst kapağını çıkarın (paketleme şeritlerini kestikten sonra) ve kutunun orta gövde duvar bölümünü tankın üstüne kaldırın. Alt kısım tanktan kesilebilir. Bu kılavuz, basınçlı kapların doğru şekilde kurulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yanlış kullanım veya kurulum, hasara veya basınçlı kap arızasına neden olabilir.

1. WCY Basınçlı tankları depo da tutuyorsanız, kuruluma hazır olana kadar koruyucu kartonlarını açmayın.

2. Bir basınçlı kabı asla yan tarafı üzerinde yuvarlamayın veya kaydırmayın.

3. Asla bir basınçlı tankı düşürmeyin veya basınçlı kabın duvarlar, bölmeler, aletler veya ekipmanla temasından dolayı sert darbe veya aşınmaya izin vermeyin.

4. Mümkünse Bir vinç veya forklift kullanarak basınçlı tankı kaldırın.

Dikkat: Yalnızca onaylanmış askı teçhizatı yöntemlerini kullanın; basınçlı tankın etrafına zincir veya kablo ile bağlamayın (sarmayın). Forkliftin, basınçlı kabın zeminden kaldırılacağı yükseklikte basınçlı kabın ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlandığından emin olun.

Donanımı içeriden kaldırmak için ayarlayın.

Dikkat: Tankın içine zarar vermemek için iç çubuk pürüzsüz olmalıdır.

Basınçlı tankını etrafına asla kablo veya zincir bağlamayın.

UV Koruma,

UV koruması için Kompozit Basınçlı Tank Nasıl Boyanır?

 • Bir sert fırça kullanarak basınçlı kabı deterjan ve suyla yıkayın. Fırçayı basınçlı tank yüzeyi üzerinde aktif olarak kullanın, yağı ve kiri temizleyin.
 • Sabunu çıkarmak için basınçlı kabı birkaç kez suyla durulayın ve kurumaya bırakın.
 • Asetonla ıslatılmış temiz bir bez kullanarak basınçlı tankı silin. NOT: Aseton son derece yanıcıdır. Solunmamalıdır. Eldiven kullanımını gerektirir.
 • Rulo veya fırça ile boyayın ya da püskürtün.
 • %100 iç/dış akrilik lateks emaye boya tercih edilir. Boya iyi bir yapışma özelliğine sahiptir ve tebeşirlenmez. Bu, su temizlemeli tek adımlı bir boyadır. %100 akrilik lateks emaye bir boya mağazasından satın alınabilir.
 • Önce basınçlı kabın üstü ve güneş ışınlarının doğrudan basınçlı tanka çarptığı yan kısım gibi UV alanlarını boyayın.
 • Açık renkli, pigmentli bir boya tercih edilir. Beyaz boya en iyisidir.

VAKUM KORUMA FLEX KONEKTÖRLER

Basınçlı kap, atmosferik değerin altında 5 Hg (17 Pa) vakum dahili negatif basınç için derecelendirilmiştir. Negatif basınç 5 Hg’yi (17 Pa) aşabilirse, burada gösterildiği gibi basınçlı kap girişi ile herhangi bir valf arasına yeterli bir vakum kesici takılmalıdır.

Basınçlı kaba sistem bağlantıları, yan, üst ve alt açıklıklar arasında dikey genişlemeye uygun olmalıdır. Alt resimde gösterildiği gibi borularda esneklik veya burada gösterildiği gibi esnek konektörler önerilir.

BORULAMADA ESNEKLİK

Esnek konektörlere etkili bir alternatif, dik açılı sistem tasarımının doğal esnekliğini kullanır. Basınçlı kapların dikey hareketinin yarattığı burulma etkisini absorbe etmek için gereken konsol çıkıntısının miktarını hesaplayarak, gerekli esnekliği doğrudan boru sistemine inşa etmek mümkündür. Bu, hem üst/alt hem de yandan akışlı boru tesisatı kurulumlarıyla yapılabilir.

Yukarı da gösterilen rakam, 150 psig nominal basıncında basınçlı kap için kabul edilebilir minimum değerdir. Basınçlı tank daha düşük bir basınçta kullanıldığında, aşağıdaki formül kullanılarak minimum boru geçiş uzunluğu azaltılabilir:

a. Basınçlı kap basıncını çarpın psi * 36
b. yukarıyı (çıkan sonucu) 150’ye böl
c. Sonuç, inç cinsinden minimum yatay boru aralığıdır.

Örneğin, basınçlı kap basıncı 120 psi ise:

A. 120 * 36 = 4320
B. 4.320 bölü 150 = 28.8
C. Minimum yatay boru aralığı 29 inçtir.

WCY FRP Mineral Tankları

WCY FRP Mineral Tankları

WCY FRP mineral tankları, su arıtma sistemlerinde, 18 cm (7”) ve 160 cm (63”) çap aralığında kullanılmaktadır. WCY Marka FRP mineral tankları, polietilen kılıf üzerine fiber katkılı polyester elyaf sarılarak imal edilmektedir. FRP tanklarda basınca karşı dayanım sağlayan dış yüzeydeki fiber sarımdır. FRP tanklar, pozitif basınca karşı dayanıklı iken, vakuma karşı dayanıklı tanklar değildir. Bu nedenle, FRP tank uygulamalarında mutlaka vakum kırıcı uygulanmalıdır. FRP tanklarda alt dağıtım yapısı olarak ahtapot lateral difüzörler kullanılmaktadır.

WCY FRP Mineral Tankları

Büyük çaplı tank kullanılmasını gerektiren proseslerde çelik konstrüksiyon tankların kullanılması daha uygundur. Zira, çelik konstrüksiyon tanklar basınca karşı daha dayanıklı olup, yanal gövde ve alt bombe üzerindeki menhol kapakları sayesinde mineral dolum ve boşaltma işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çelik konstrüksiyon mineral tanklarında, 160 cm çapa kadar alt dağıtım yapısı olarak ahtapot lateral difüzörler ve 160 – 280 cm arası ayna platform üzeri mantar difüzörler uygulanmaktadır.

FRP Tank Nedir?

FRP Basınçlı Tanklar, esneklik gerektiren konut ve hafif ticari su arıtma uygulamaları için ideal bir seçimdir. Kimyasallara dayanıklı yapısıyla kullanımı ve montajı kolaydır. Hemen hemen hiç bakımı yoktur.

WCY FRP Tankları

Ro su arıtma, WCY’den, değişikliklere ve kimyasal reaksiyonlara meyilli büyük miktarlarda kimyasalları tutmak ve taşımak için tasarlanmış fiberglas tanklar ve basınçlı kaplar sunar. WCY ürünleri, gaz, kimyasallar (petrokimya), tekstil vb. kullanan birçok endüstride kullanılır. Sızdırmazlık özellikleri de dahil olmak üzere bu ekipmanları oluşturan güçlü malzemeler, onları inşaat uygulamalarında, mühendislikte ve ilgili endüstrilerde faydalı kılar. FRP tanklarımız  tarafından sağlanan diğer avantajlar, tutarlı stabilite, bakım kolaylığı ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı yüksek dirençtir.

 • Fiberglas, çeşitli şekillerde kullanılabilen güçlü ve dayanıklı bir maddedir.
 • Her yerde kolay kurulum için UV koruması sağlanır.
 • İşletme maliyetleri düşüktür ve kurulum hızlı ve kolaydır.

Ro su arıtma, endüstriyel ve ticari su arıtma uygulamaları için ekonomik ve  dirençli WCY FRP Tanklarının küresel sağlayıcısı olarak 15 yılı aşkın bir  deneyime sahip olup, WCY tanklar zorlu koşullarda maksimum güvenilirlik ve verimlilik sağlayacak şekilde tasarlamaktadır.

Ticari/endüstriyel su arıtma ve depolama için uygun maliyetli çözüm. Yapısal Kompozit Basınçlı Tanklar, zorlu kimyasal ortamlarda olağanüstü performans ve dayanıklılık için fiberglas yapı sunar. 1600 galona varan kapasiteler ve çeşitli seçeneklerle, ihtiyaçlarınıza göre bir tank tasarlayabiliriz. Tüm Yapısal Kompozit Tankları 2 yıl garantilidir.

Fiberglas Tanklar Çelik Tanklardan Dahamı Etkili?

Çelik tanklarla karşılaştırıldığında, WCY fiberglas tankları olağanüstü bir performans sunar. Bir fiberglas tank, bir çelik tanktan yaklaşık 4 kat daha hafiftir, bu da kurulumu daha hızlı ve daha verimli hale getirirken aynı zamanda uzun vadede masrafları azaltır. Fiberglas tanklarımız, daha sağlam oldukları ve daha uzun ömürlü oldukları için çelik tanklardan daha ucuzdur.

Bu tanklar, diğer malzemelerden daha güçlü ve daha esnek bir maddeden yapıldıkları için zemin yüzeyinin altında güvenli ve güvenilir bir muhafaza sağlayabilir. Fiberglas tanklar, deniz suyu ve düşük pH’lı su gibi aşındırıcı suların işlenmesinde de daha iyi çalışır.

FRP Tankları Nerelerde Kullanılır

FRP tankları, RO sistemi ve yumuşatıcılar için yaygın olarak kullanılmaktadır. FRP tankları, gıda, baskı, kimya, ilaç endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

FRP Tanklarında Kullanılan Mineral Türleri

Aktif karbon: Klor, koku ve tat giderimi için kullanılır.
Reçine: Ham suyun sertliğini azaltarak kireç problemini çözmek için kullanılır.
Kuvars kumu: Sudaki askıda katı maddeleri çıkarmak ve büyük kirlilik veren parçacıkları yakalamak (Tutmak) için kullanılır.
Manganez kumu: Manganez, Demir ve diğer elementlerin gideriminde kullanılır.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?