Head Banner
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Endüstriyel Su Arıtma » Kontrol Valfli Sistemler » Runxin Valfli Sistemler » Runxin Kum Filtre Sistemleri

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtreleme Sistemleri

Stok Kodu

Runxin.F111B1

Markası

Runxin
İndirimli
Kargo Bedava
% 13 İndirim
Piyasa Fiyatı
:
107,635.50TL
:
93,177.00TL
KDV Dahil
Havale Fiyatı
:
88,518.15 TL
Tek Çekim Fiyatı
:
93,177.00TL
Döviz Karşılığı
:
2,900.00USD
Stok 99+
Ürün Seçenekleri
F111B1 Tank Boyutu
 • 30x72 Tanklı
 • 36x72 Tanklı
 • 42x72 Tanklı
Ad.
 • Ürün Özellikleri
 • Ürün Yorumları
 • Kargo ve Ödeme

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtreleme Sistemleri

Runxin F111B1 Kum filtreleri, suyun içindeki çözünmeyen, çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri, askıda katı maddeleri gidermek amacıyla dizayn edilmiş yüksek verimli filtreleme sistemleridir. Kum filtreleri sudaki askıda katı maddeleri tutarken aynı zamanda kendisinden sonra kurulacak olan üniteleri de tortudan koruyarak görevlerini tam olarak yerine getirmelerini sağlar. Dolayısıyla genel bir arıtma sisteminde mutlaka olması gereken ana ünite kum filtresidir. Runxin F111B1 Tam otomatik kum filtreleri, polietilen veya çelik tankların içinde farklı boyutlarda Quartz ve antrasit katmanlarından oluşan yapıya sahiptir. Oluşturulan bu yapı sayesinde filtrasyon sadece filtre yatağının üst yüzeyinde değil tüm katmanlara yayılarak daha verimli olması sağlanır.

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtreleme Sistemleri Tank Boyutları ve Seçenekler

Modeli Tank boyutu Bağlantı çapı Servis debisi m³/saat Servis debisi m³/saat max. Antrasit (lt) Quartz (kg)
F-500 30″ x 72″ 2″ 9,1 13,7 125 475
F-750 36″ x 72″ 2″ 13,1 19,7 175 650
F-900 42″ x 72″ 2″ 17,9 20,0 200 775

 

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtrelemenin Çalışma Mantığı

Askıda kalan maddelerin yanı sıra yüzen ve batabilen partiküllerin uzaklaştırılması için kum filtrasyonu kullanılır. Atık su, ince bir kum ve/veya çakıl yatağından dikey olarak akar. Parçacıklar, absorpsiyon veya fiziksel kapsülleme yoluyla uzaklaştırılır. Filtrede aşırı basınç kaybı varsa mutlaka (ters yıkama) durulanmalıdır.

Sürekli ve süreksiz filtreler arasında bir ayrım yapılabilir. Sürekli filtrelerde (genellikle yukarı doğru akan filtreler), kirli kum, filtreleme işlemini kesintiye uğratmadan sürekli olarak çıkarılır, durulanır ve yeniden kullanılır. Süreksiz filtreler (genellikle aşağı doğru akan filtreler) durdurulur ve ters yönde bir durulama gerçekleşir. Kum yatağının etrafında dönmesini sağlamak için hava kabarcıkları üflenir. Filtrelenmiş su daha sonra filtre yatağından ters yönde akar. Kirlenmiş madde salınır ve durulama suyuyla birlikte akar. Filtrasyon işlemi daha sonra devam edebilir.

Bir kum filtresinin verimi, iki kum filtresi işlevi, yani yüzey filtrasyonu ve derinlik filtrasyonu ile belirlenir. Yüzey filtrasyonu, partiküllerin filtre yatağının üzerinde toplanmasını içerir. Bu parçacıklar birlikte, yeni parçacıkları çok etkili bir şekilde toplayabilen makro gözenekli bir yumru oluşturur. Derinlik filtrasyonu genellikle, toplanması daha zor olan ve adsorpsiyon yoluyla kum parçacıklarına bağlanan daha küçük parçacıkları içerir. Yüzey filtrasyonundan kaynaklanan kiri, derinlemesine filtrasyondan kaynaklanan kire kıyasla ters durulama sırasında çıkarmak daha kolaydır.

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtrelemenin Spesifik Avantajlar & Dezavantajlar

Bir kum filtresinin ana faydası, birçok durumda önemli verimler elde etmek için kullanılabilen basit sistemdir. Bir kum filtresi, su yönetiminin çeşitli aşamalarına yerleştirilebilir – ön arıtma, yan akış filtrasyonu ve parlatma filtresi olarak. Bir kum filtresi genellikle yeniden kullanım potansiyeli olan bir atık su sağlar.

Bununla birlikte, kum filtresinin verimini artırmak için bazen kimyasalların eklenmesi gerekir. Kum filtrasyonunun bir dezavantajı, kum filtresi temizlendiğinde oluşan durulama suyudur. Bu çok kirli su arıtılmalı ve bertaraf edilmelidir. Filtre üzerindeki yükü sınırlamak için, ağır yüklü atıksular (birçok askıda ve batabilir madde) için bir ön çökeltme adımı uygulanır. Bu, filtrenin tekrar tekrar durulanmasını önlemeye yardımcı olur.

Süreksiz kum filtreleri, filtrelerden biri temizlenirken işlemin devam etmesini sağlamak için genellikle paralel kuruluma yerleştirilir.

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtrelemenin Uygulama Alanları

 • Kum filtreleri, su veya atık sudan askıda kalan maddelerin kapsamlı bir şekilde uzaklaştırılmasının gerekli olduğu çeşitli sektörlerde ve proseslerde kullanılır.
 • Kum filtrasyonunun uygulandığı sektörler arasında içme suyu üretimi, yüzme havuzları, araba yıkama, yeraltı suyu arıtma, RWZI, mezbahalar, meyve ve sebze işleme endüstrisi, içecekler, gıda endüstrisi, metallerin yüzey işlemleri,
 • Soğutma suyu üretimi, içme suyu hazırlama, aktif karbon arıtma ve membran sistemlerinde ön filtrasyon ve havuz suyunun filtrasyonu.

Aşağıda birkaç uygulama örneği verilmiştir:

 • Havalandırma ve kum filtrasyonu kullanılarak yeraltı suyundan demirin uzaklaştırılması.
 • Atık suyun nihai saflaştırılması, metal bazlı çamur kalıntı izlerinin giderilmesi için metal çökeltme ve çökeltme takibi.
 • Demir, çelik ve ferro olmayan alaşımların üretiminde oluşan atık suyun nihai arıtılması. Kum filtrasyonundan önce çökeltme/çökeltme, pıhtılaşma/flokülasyon/çökeltme ve yüzdürme gibi işlemler gelebilir.
 • Örneğin tersanelerde kum püskürtme kumu ve boya parçacıkları içeren atık suyun arıtılması.
 • Yeniden kullanıma izin vermek için son saflaştırma (veya aktif karbon filtrasyonundan önce) olarak da kullanılır.
 • Sera bahçeciliğinde drenaj suyu dezenfektanı olarak kullanılır (yavaş kum filtresi)

Runxin F111B1 Valfli Kum Filtrelemenin Verimliliği

 • Kum filtrasyonu esas olarak askıda kalan maddelerin uzaklaştırılması için kullanılır. Bu durumda verim, destek yardımcılarının kullanılıp kullanılmadığına bağlı olarak %50 ile %99,99 arasında değişir.
 • Askıya alınmış maddeye ek olarak, KOİ, BOİ, organik olarak bağlı nitrojen ve fosfat ve çözünmemiş metaller de atık sudan uzaklaştırılır.

Kum Filtrelemenin Destek yardımcıları

Verimi iyileştirmek için önceden bir pıhtılaştırıcı/flokülant eklenebilir.

Kum Filtrelemenin Çevreye Etkisi

Yeniden durulama aşamasında büyük miktarlarda atık malzeme içeren bir su akışı oluşacaktır. Bu akışın arıtılması veya bertaraf edilmesi gerekir ve buna ek maliyetler de eşlik eder. Bazı durumlarda, bu durulama suyu iyi bir şekilde kullanılabilir, örn. demir giderimindeki durulama suyu kimyasal defosfatizasyonda kullanılabilir.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?