Head Banner
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Endüstriyel Su Arıtma » Mineraller & Kimyasallar

Quarts Kum 1 KG

Stok Kodu

40.Quars.40

Markası

AQUALİNE
İndirimli
Vitrin Ürünü
% 45 İndirim
Piyasa Fiyatı
:
353.43TL
:
192.78TL
KDV Dahil
Havale Fiyatı
:
183.14 TL
Tek Çekim Fiyatı
:
192.78TL
Döviz Karşılığı
:
6.00USD
Stok 99+
Kg
  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Quarts Kum (0,5-1,2 / 1-3 / 3-5 / 5-8) 25 Kg. torbalar halinde

Sudaki çözülmemiş askıda organik madde , katı maddelerin (tortu, partikül, çamur, kum vs.) ve,tortu,silis ve buna benzer parametrelerin oluşturduğu kirliliğin önlenmesi kum filtreleri ile yapılmaktadır. Sistemin katı maddeleri sudan uzaklaştırmasının yanında kendisinden sonra konumlandırılacak ekipmanları korunması, diğer ekipmanlara da gidecek olan kirliliği azaltması, ekipman ömürlerini ve verimliliğini arttırması açısından önemlidir. Tortu filtrelerinin iç dolgu maddesi olarak kullanılan Quartz kum askıda katı maddelerin ve bulanıklığının tutulması amacıyla kullanılmaktadır. Quartz kum değişik granülasyonlarda çok katmalı olarak tortu filtrelerine konulmaktadır.

Arıtma Kumu Nedir?

Arıtma kumu doğal kuvars kumlarından yıkama ve eleme işlemlerinden sonra TS EN 12904 standartlarına uygun olarak üretilir ve istenen ebatlarda sınıflandırılır. Arıtma kumları olarak kullanılan kuvars kumları asit deneylerinde çözünmez ve kütle kaybına uğramaz. İçme suyu arıtmada kullanılan kuvars kumları; suda bulunan zararlı mikroorganizmalar , tortular, bakteriler ve zararlı partiküller arıtma kumu ile ayrıştırılabilir.

Arıtma Kumunun Özellikleri Nelerdir?

Arıtma kumu temiz su, atık su, fabrika atık suları, kuyu suları, göl suları başta olmak üzere kullanılan kuvars ağırlıklı kumlardır. Kumlarımız yüksek saflıkta olup oldukça sert madenlerin doğal yöntemlerle ayrıştırılması ve elemeden geçirilmesi ile TSE 12904 standartları doğrultusunda üretilir. Her tip boyda bulunur, mikronize edildikten sonra evsafına göre 0,5-1,2 mm 0,7-1,2 mm 0,4-0,8 mm 1,-3 mm 3-5 mm 5-8 mm 10-15 mm 15-25 mm olmak üzere sınıflandırılır. Günümüzde oldukça önem kazanan arıtma kumu temizlik ve içme sularının pis maddelerden tuzdan yosundan arındırarak bakterileri absorve ederek biyolojik ve kimyasal kitleleri tutarak suları temizler.

Arıtma Kumunun Kullanım Alanları

Belediyelerin içme suyu arıtma tesislerinde, havuzların yüzme alanlarındaki konut ve işyerlerinin bulunduğu alanlarda oldukça yaygın kullanıldığı gibi başlıca içme suyu arıtma tesisleri, atıksu arıtma tesisleri, kazan filtreler ve yüzme havuzlarında kullanılmaktadır. Kuvars Arıtma kumlarının TS EN 12904 standartlarına uygun olması zorunlu olduğundan tesisimizde arıtma kumları TS EN 12904 standartlarına uygun olarak üretilir. Kaliteli ve doğru ürün seçildiğinda arılan içme suyu kalitesi ona göre artar.

İçme suyu arıtma tesislerinde hızlı ve yavaş kum filtre sistemleri mevcuttur. Hızlı kum filtreleri genelde 0,800-1,200 mm filtre kumu aralığında nozullu ve ters yıkama sistemi ile çalışır. Yavaş kum filtrelerinde ise 15-25 mm çakıl ve 5-15 mm çakıl ile yataklama yapılır. Üzerine 3-5 mm ve 1-3 mm çakıl konulur. En üst tabaka ise 0,300-0,500 mm aralığında yaklaşık 1 metre yükseklikte Arıtma kumu konulur.Yavaş filtrelerde su akış debisi düşüktür. Suyun kimyasal yapısı ve kirlilik oranına göre yavaş veya hızlı kum filtre seçimleri yapılır. Bazen üst tabaka Arıtma kumu ölçüleri 0,400-0,800 mm ve 0,600-1.0 mm veya belirlenen alternatif ölçü aralığında olabilir.

Arıtma Kumun işlevi:

Kum filtreleri, suyun içindeki çözünmeyen, çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri, askıda katı maddeleri gidermek amacıyla dizayn edilmiş yüksek verimli ünitelerdir.Kum filtreleri sudaki askıda katı maddeleri tutarken aynı zamanda kendisinden sonra kurulacak olan üniteleri de tortudan koruyarak görevlerini tam olarak yerine getirmelerini sağlar. Dolayısıyla genel bir arıtma sisteminde mutlaka olması gereken ana ünite kum filtresidir.

Arıtma Kumu ile Arıtma Nasıl Yapılır?

Tam otomatik kum filtreler, polietilen veya çelik tankların içinde farklı boyutlarda Quartz ve antrasit katmanlarından oluşan yapıya sahiptir. Oluşturulan bu yapı sayesinde filtrasyon sadece filtre yatağının üst yüzeyinde değil tüm katmanlara yayılarak daha verimli olması sağlanır.

Zaman zaman suyun debisi, kimyasal ve fiziksel özelliğine bağlı olarak arıtma işlemine tabi tutulur istenmeyen kimyasallar bakteriler sudan arındırılması işlemlerinde oldukça önem taşır. Evimizde içtiğimiz sulardan fabrika sanayi bölgelerinin atıklarına kadar tüm sular arıtma işlemine tabi tutulur. Kuvars kumlarının yüksek sertliği ve doğal yollarla elde edilmesi kırma işlemine tabi tutulmadan elde edilişi sayesinde filtrasyonu mükemmel sağlar oysa doğal yollarla elde edilmeyen kuvars kumları kırma işlemine tabi tutulduğundan homojen yapısı bozulur ve köşelenerek filtre işlemini tam yapamaz dolayısıyla kırıldığı için kimyasal yapısı da bozulur ve çok yüksek miktarda su tutar. Arıtma işlemi hızlı ve yavaş olmak üzere iki çeşit yapılır ve ters ozmoz olarak yapılır.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?